Извлечени паровите за осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал. Погледнете

0
loading...

Денес во Нион беа извлечени паровите за осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал. По големата изедначеност помеѓу екипите кои завршиија на првото и второто место во групите со големо нетрпение се очекуваа паровите за првата нокаут фаза.

 

Осминафинале:

Манчестер Сити – Монако

Реал Мадрид – Наполи

Бенфика – Борусија Дортмунд

loading...

Баерн Минхен – Арсенал

Порто – Јувентус

Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид

ПСЖ – Барселона

Севиља – Лестер Сити

Мечевите од осминафиналето се играат на 14 и 15 февруари и 4 и 5 март 2017 година.

loading...

Остави коментар