Изгубила повеќе од 50 килограми само со откажување од ова

0
loading...

landscape-1440819893-coca-cola-addict-weight-loss

Дваесет и седумгодишна Британка од Бирмингем во рок од една година загубила повеќе од 50 килограми откажувајќи се од само една зависност. За младата мајка Сара Турнер таа зависност била „кока-колата“.

– Сфатив дека сум зависник кога се забележав дека без 4 литри „кока-кола“ не можеше да ми помине денот – изјавила таа за британските медиуми.

loading...

coca_cola_addict_weight_loss-4-520x347

Турнер вели дека постојано се чувствувала уморно и без енергија. Тогаш решила да го промени својот живот. Денес оваа мајка на три малолетни деца тежи двојно помалку. Некогаш жена од 110 килограми, денес тежи 57.fghf-520x347

Извор – република.мк

loading...

Остави коментар