Народен лек за брзо исфрлање на камен од бубрег

0
loading...

Еден од најефективните природни лекови за оваа болест, кој се користи повеќе од 300 години, е мешавината од маслиново масло и лимонов сок.

Се што треба да направите е да измешате 0,25 мл свежо исцеден сок од лимон со иста количина маслиново масло, да ја испиете мешавината и да испиете голема количина на вода.

loading...

Мешавината пијте ја два, три пати во текот на денот, се додека каменот не излезе од бубрезите, а за тоа обично се потребни од еден до три дена.

loading...

Остави коментар