Есенска диета со која ќе изгубите 4 килограми за 7 дена

0
loading...

Прв ден

Појадок: Парче пченкарен леб, сирење со малку маснотии, свежа пиперка

Ужина: Круша

Ручек: Супа од тикви, две парчиња леб намачкан со лук

Ужина: Јаболко

Вечера: Печено пилешко, 150g брокули и карфиол прелиени со две лажици маслиново масло, чинија салата

Втор ден

Појадок: Парче пченкарен леб, сирење со малку маснотии, свежа пиперка

Ужина: Круша

Ручек: 250g шпагети со модар патлиџан и домати

Ужина: 150g грозје

Вечера: Две варени или печени пченки, шолја млеко со мал број на масти

loading...

Трет ден

Појадок: 40g житарици, шолја јогурт, банана, лажица мед

Ужина: Калинка

Ручек: 250g печурки, 150g пире од компири, зелка салата

Ужина: Печени костени

Вечера: Варен грашок и зелка, парче леб

loading...

Остави коментар