Tuesday, January 24, 2017

Денеска и утре не очекува премногу снег ! ! ! КАДЕ и КОГА ќе...

Во овие два денови Италија како и Балканскиот Полуостров ќе бидат под серија на влажни воздушни маси кој доаѓаат од Медитеранот, исто така овие влажни...

Голем студен и снжен бран во Македонија -еве што не очекува

Времето  изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус...

Погледнете времето денеска

Времето во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно време со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви...

Каде во моментов паѓа снег во Македонија ? Погледнете

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот, соопшти ЈП Македонијапат. Слаб...

Времето во Македонија многу студено и променливо – Погледнете ги температурите за денес

  Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе...

Македонија утрово со -28, минусни температури и во текот на денот

Најстудено со минус 28 степени утрово било во Берово. Според УХМР следи -25 Битола, -24 Маврово, -23 Лазарополе и Крива Паланка, -22 Тетово и...

Времето во Македонија променливо но многу студено

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди, и со услови за провејување на снег. Ќе дува умерен северен...

Временска прогноза, Македонија под нула – највисоки -20

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -19 степени, следи Крушево и Лазарополе со -18, Тополчани и Ѓуриште -17, Пожаране -15, Прилеп, Крива...

Цела Македонија е под снег – Каде има најмногу снег ?

Од вчера територијата на Македонија е зафатена од циклонска активност која најпарвин во јужните предели донесе врнежи од дожд на ниските и снег на...

Времето во Македонија – Снег на секаде

  Временска прогноза Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од снег. Врнежите најпрво ќе започнат во северните и западните делови од земјава, а потоа...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...