Friday, February 24, 2017

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Даниел Кајмаковски стана татко – нека му е живо и здраво синчето...

Од секогаш сакав да бидам млад татко! Со оваа реченица ме запозна целиот Балкан и денес ми се оствари мојата животна желба – напиша...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во теретана

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во теретана, според најновите истражувања. Ако сте премногу зафатени за да ги заврзете своите патики...

Водителка понижена во програма во живо: Колегата и ја крена кошулата и ја откри...

Популарната португалска водителка Ванеса Оливеира била понижена во емисија во живо откако нејзиниот колега и ја кренал кошулата. Ванеса останала потполно мирна, па дури и...

ХЕРОЈ НА ВЕКОТ: Како ова 6 месечно бебе ја спаси мајка си од рак

Кога шестмесечното бебе Теди почнало да одбива да цица, мајката Сара знаела дека нешто не е во ред со нејзиното здравје. Сара вели дека нејзиното...

Наместо рамното стомаче, водителката „случајно“ се разголе малку погоре

Познатата британска стилистка, дизајнерка, ТВ водителка Трини Вудал на социјалните мрежи ја следат над 200.000 фанови. А таа добро знае да го искористи публицитетот за...

Новиот сопруг ја фатил маќеата како се „работи“ со неговиот 15-годишен син

Маќеа од Австралија била фатена жива од нејзиниот нов сопруг додека имала сексуаелн однос со неговиот петнаесетгодишен син, по што била осудена на затворска...

УТРЕ Е МНОГУ ВАЖЕН ПРАЗНИК: Родители, ова мора да го знаете за вашите деца...

Празникот на светиот свештеномаченик Харалампиј народот го вика и Чуминден, зашто овој светец од христијанскиот календар е поврзан со болестите и се смета за...

Вљубениот ерген: Бариш и Елцин имаат многу заеднички нешта, но поради ова ќе ги...

Популарните турски актери Бариш Ардуч и Елцин Сангу не само во филмското сценарио на „Вљубениот ерген“, туку и во приватноста имаат заеднички нешта. Тие...

Уште од бебе спие со питон, но погледнете колку пораснал по 11 години

Ова видео кое стана вирално, а на него е 11 годишното дете Самбатх од Камбоџа. Тој има питон за свое домашно милениче, , но...

Сепак ќе се омажи со него: Еве како ќе изгледа Дилара на свадбата со...

Неодамна ви откривме дека таа ќе остане бремена и ќе му роди машко дете, но ќе се случи и венчавка. На една од многуте фан...

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...