Friday, February 24, 2017

Употребувате дезодоранс, но вашите пазуви лошо мирисаат? Еве зошто…

Погледнете кои се највообичаените грешки и во иднина трудете се да ги избегнувате. Користите погрешен производ Дезодоранс и антиперспирант се два различни производа. Ако ве загрижува...

Како да се решите со “курије око” или “жуљеви”, на многу едноставен начин !...

Калусите или како што народот ги нарекува “курије око” и “жуљеви”, се проблеми со кои се соочуваат голем број луѓе.   Ако сакате да се ослободите...

Имате ситни брадавици ? Како да се решите од нив со помош на една...

Најчесто се појавуваат во средната животна возраст и на места каде кожата се трие Фиброми се бенигни израстоци на кожата кои според дефиницијата всушност се...

ВАЖНО:Ако ги имате овие симптоми веднаш посетете доктор!

Секогаш внимавајте на знаците кои ги праќа вашето тело. Ова се најчестите симптоми при недостаток на железп Континуирано замор и недостаток на воздух Ако за време...

Запознајте го човекот кој излечил 5.000 луѓе од рак: Рецепт кој ги убива сите...

Еден од најголемите поборници за легализацојата на марихуаната во светот, Рик Симпсон го обелодени рецептот, како се прави масло од канабис во медицински цели. Тој...

Чудотворен плод кој го лекува црниот дроб: Со него го пречистувате и подмладувате за...

Сериозни заболувања можат да влијаат на вашето тело, ако не го третирате добро црниот дроб. Тој произведува протеини со помош на витамин K. Овие...

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ: Секој ден најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички

Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Ако сте љубител на кисели краставички, имаме одлични вести...

НИКАКО НЕ ЈА ПИЈТЕ: Зошто отстојаната вода не треба да се пие?

Водата која преку ноќ е оставена во чаша или отворено шише, не треба да се пие, велат научниците Освен тоа што поради изложеноста на зрачење...

Метода која е апсолутен хит во светот: Го враќа видот и ќе ви помогне...

Нашиот вид ни дава 90% од информациите кои сме ги добиле, што ни помага да дознаеме повеќе за светот и да ги избегнеме можните...

Човекот кој се збогувал со дијабетес без употреба на лекови ја откри тајната кој...

Во овој пост ќе зборуваме за човек на кој му е дијагностициран дијабетес тип3, што значи преоптоварување со шеќер. Човекот за кој пишуваат светските...

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...