Tuesday, January 24, 2017

Денеска треба да ги избришете сите икони од домот – еве зошто

Собор на Свети Јован Крстител Именден прославуваат Јовановци. Овој ден се вика уште и Женски Водици поради што главен збор во изведувањето на обичаите имаат...

Дали знаевте зошто ви белее косата ? Дознајтеова е причината !

Иако сите знаеме дека косата старее како и целото тело со текот на годините и станува бела, научниците тврдат дека седата коса не е...

Рецепти за здрава храна: Печен зимски зеленчук

Во рамките на рубриката „Рецепти за здрава храна“ денеска Ви нудиме предлог за приготвување на свршено вкусен безглутенски зеленчук. За тоа ќе Ви бидат...

Размислете два пати пред да им дадете Нутела на вашите деца!

Сите сакаме Нутела, а посебно децата. Но дали е навистина здраво да се јаде? - Шеќер – Нутелата содржи огромна количина на шеќер. Сите знаеме...

ЗЛАТНА УТРИНСКА НАВИКА: УСПЕШНИТЕ ЖЕНИ КАФЕТО ГО ЗАМЕНИЈА СО ОВА, А ТОА ВИ ГО...

Многу успешни жени усвоиле една утринска навика којашто им го променила секојдневието, буквално од корен! Иако на прв поглед ова ќе ви делува како премногу...

Овие видови на храна го намалуваат потењето

Иако во борбата со оваа непријатна појава најчесто помош бараме во козметичките препарати, решението лежи во промената на животните навики. Една од нив е исхраната,...

Десерт на денот: Крцкава чоколадна торта без печење

Погенијална и повкусна идеја за чоколадна торта додека трепнете не сте виделе, ниту пробале. Затоа ви предлагаме да одвоите 20-тина минути уште денес. Состојките може...

Ако ја имате дома оваа играчка веднаш фрлете ја: Шест годишното момче го изгуби...

Шест годишното момче од Австралија си играло со ласер кој испуштал црвена светлост на голема оддалеченост. Оваа играчка е обожувана кај сите малечки деца, а...

Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело

Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање. Освен ако не кампувате во природа, голема е веројатноста дека редовно се туширате и...

Говедски стек со црн пипер и сос од коњак

Ставете ги зрната пипер во толчник и нежно толчете ги за да се здробат крупно. Пренесете ги на чинија. Зачинете ги стековите со морска...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...