Friday, February 24, 2017

Диета со лимон

Лимонот е здрав и одличен за подмладување на кожата. Зимата и долгото седење во затворениот простор го исцрпува нашето тело. Диета со лимон е...

Слабеење со помош на банана

Витамините се многу важни за вкупното здравје на наш организам. Одржуваат потребен ниво на хемоглобин, ензими, белковини, минерали и шеќер во крвниот систем. Витамините...

Диета со портокал

Диета со портокал Сакате брзо да слабеете? Ви предлагаме ефикасна диета со портокал. Со помош на ова четири дневна диета килограмите се топат брзо, а...

Како до рамен стомак за еден ден?

Надуениот стомак е непријател број еден на најголемиот број луѓе бидејќи најголемиот број од нив го поврзуваат со зголемена телесна тежина. Сепак вистината е дека...

драва и ефикасна диета со хељда со која ќе изгубите од 7-12 килограми за...

Диетата со хељда е многу популарна диета бидејќи гарантира успешно ослободување од вишокот килограми без никакво гладување и исцрпување на организмот. Оние што ја пробале...

Пресметајте колку време ќе ви треба за да ги симнете вишокот килограми

Секогаш е добро време за големи промени, а една од најзначајните е слабеењето ако веќе подолго време неуспешно се борите со килограмите. Слабеењето е процес...

 Есенска диета со која ќе изгубите 4 килограми за 7 дена

Прв ден Појадок: Парче пченкарен леб, сирење со малку маснотии, свежа пиперка Ужина: Круша Ручек: Супа од тикви, две парчиња леб намачкан со лук Ужина: Јаболко Вечера: Печено пилешко,...

Пијалок кој се прави за 5 минути, се пие 5 дена и топи 5...

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање на маснотии во организмот. Депозитите на маснотии го загрозуваат вашето целосно здравје и значително влијаат врз работата...

Од оваа секој ден по две лажички и мастите кје се топат лудо

Станува збор за маслото од кокос кое експертите го нарекуваат суперхрана. За разлика од обичното масло за јадење и другите прехранбени производи, кокосовото масло...

Ефикасни начини како да го намалите апетитот

На диета сте, а добивате желба за грицкање. Знаете дека вечерата ќе биде за еден час, но не можете да си помогнете. Сакате нешто...

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...