Tuesday, January 24, 2017
pravilen-izbor-na-hrana

Погледнете ги 10те Едноминутни Трикови за За Слабеење

Повеќето жени во текот на поголемиот дел од својот живот се обидуваат да бидат на диета за слабеење или за одржување на витката линија....

Пресметајте колку време ќе ви треба за да ги симнете вишокот килограми

Секогаш е добро време за големи промени, а една од најзначајните е слабеењето ако веќе подолго време неуспешно се борите со килограмите. Слабеењето е процес...

Како до рамен стомак за еден ден?

Надуениот стомак е непријател број еден на најголемиот број луѓе бидејќи најголемиот број од нив го поврзуваат со зголемена телесна тежина. Сепак вистината е дека...

Диета со лимон

Лимонот е здрав и одличен за подмладување на кожата. Зимата и долгото седење во затворениот простор го исцрпува нашето тело. Диета со лимон е...

Ефикасни начини како да го намалите апетитот

На диета сте, а добивате желба за грицкање. Знаете дека вечерата ќе биде за еден час, но не можете да си помогнете. Сакате нешто...

драва и ефикасна диета со хељда со која ќе изгубите од 7-12 килограми за...

Диетата со хељда е многу популарна диета бидејќи гарантира успешно ослободување од вишокот килограми без никакво гладување и исцрпување на организмот. Оние што ја пробале...
napitok

Напиток за брзо и ефикасно губење на килограми !

Се што ви е потребно е : 8 чаши вода 1 лимон 1 краставица малку свеж ѓумбир неколку ливчиња свежо нане   Подготовка: Ставете ја водата во стаклен сад. Измијте го лимонот и пресечете...
stomak

Дали посакувате да имате рамен стомак ?, и тоа само за една недела ?

Овој напиток помага на начин што го намалува вишокот масти и вода од организмот. Истовремено, оваа течност ги подобрува функциите на мозокот, како и...

2 брзи диети за да ослабете 5 килограми за една недела

Ако премногу сте се опуштиле со храната и сега не можете да го облечете омилениот фустан, само обидете се со една од следните диети. Брза...

ПИЈТЕ ЈА ОВАА КОМБИНАЦИЈА СО ВОДА ДОКОЛКУ САКАТЕ БРЗО ДА ОСЛАБЕТЕ

Биберот со вода е едно од најдобрите пијалаци кои можете да ги консумирате ако сакате да изгубите килограми и да се ослободите од одредени...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...