Friday, February 24, 2017

Mинус 5 килограми за помалку од две недели-Пробајте ја оваа диета!

Најдобриот начин за да ослабете е комбинација од урамнотежена исхрана и физички активности. Не се препорачува дневно да внесувате помалку од 1100 калории и...

ОВОЈ ТРИК НЕ ГО ЗНАЕТЕ! КАКО НАЈЛЕСНО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЦРНКИТЕ НА ЛИЦЕТО

Кога се изложени на воздух и влага, тие оксидираат и потемнуваат, па затоа се наречени – црнки. Сигурно сте слушнале за бројни начини за нивна...

Рецепт за утре од Марк Де Јонг – Морков торта, со бадеми и цимет

                                               ...

НАЈНОВ РЕЦЕПТ : Како да ги направите вашите заби БЕЛИ за само 3 минути...

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш вам овие проблеми ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со помош на кој вашата...

МОЖЕ ДА ВИ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ: Комбинација од лимон и сода бикарбона го уништува...

Комбинацијата од лимон и сода бикарбона е докажано дека посилно влијае и ги уништува клетките од рак односно хемотерапијата, точно околу 10.000 пати посилно...

Пет причини зошто е здраво да се пие ракија!

Пиењето ракија не е само своевиден доказ за машкоста. Конзумацијата на ракија може да ви донесе и неколку здравствени предности – секако, доколку не...

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА: Симнува 80% од салото – Светот полуде по овој рецепт!

Потребна ви е само половина чаша вода и две состојки. Напитокот се консумира секое утро, а резултатот е воодушевувачки Сакате да имате совршен стомак, а...

Излечете се: Лекарите не кажуваат за овие семки за да не останат без работа

Анти канцерогени својства можат да се најдат во било кое овошје, но семките од грозје имаат најголема концентрација. Денес семки од грозје можеме да...

Зошто треба да јадете темно чоколадо?

Не постои човек во светот кој не сака да јаде чоколадо. Чоколадото е првото на листата најпродавани и најконсумирани слатки работи. И откако ќе...

Медот во борба против акните и брчките

За својствата на медот врз здравјето знаете скоро сè. Но дали знаете како медот може да влијае на убавината, првенствено врз акните во тинејџерските...

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...