Tuesday, January 24, 2017

Десерт на денот: Крцкава чоколадна торта без печење

Погенијална и повкусна идеја за чоколадна торта додека трепнете не сте виделе, ниту пробале. Затоа ви предлагаме да одвоите 20-тина минути уште денес. Состојките може...

Говедски стек со црн пипер и сос од коњак

Ставете ги зрната пипер во толчник и нежно толчете ги за да се здробат крупно. Пренесете ги на чинија. Зачинете ги стековите со морска...

Макарони со кашкавал и сенф

Сварете ги макароните, но не целосно. Исцедете ги. Во мал сад изматете ги јајцата. Во голема тава на рингла стопете го путерот и додајте го брашното....

Посен колач со кандирано овошје

Од состојките за тесто замесете го тестото. При месењето ако има потреба додајте малку повеќе вода. Завиткајте го тестото во најлонска фолија и оставете во фрижидер...

Карамел колачиња

Во касерола ставете 1 лажица кафеав шеќер. Ставете ја касеролата на тивок оган. Откако шеќерот ќе се растопи ставете уште 1 лажица шеќер. Оставете да се растопи...

Моќното дејство на водата врз нашето здравје

Соодветната хидратација е неизмерно важна за секое живо суштество, вклучувајќи го и човечкиот организам кој се состои од 70 % вода. Водата во организмот...

Сирупот од пиво ја лекува кашлицата за само еден ден – еве како се...

Кашлицата може да биде вистинска ноќен кошмар која трае со недели после грипот. Дали сте знаеле дека можете да ја решите за само еден...

Со овој напиток кажете им збогум на маснотиите околу стомакот

Одговорот се крие во напиток кој може да го напрвите дома и кој треба да се пие како замена за појадок. Главната причина за настанување...

Зависник сте од цигари, Сакате да имате бели дробови за само 3 ДЕНА ?...

Без разлика дали сте пушач или не, тоа може да се случи дека имате проблеми со белите дробови. Ако сте пушач, на полошо, бидејќи белите...

Народен лек за брзо исфрлање на камен од бубрег

Еден од најефективните природни лекови за оваа болест, кој се користи повеќе од 300 години, е мешавината од маслиново масло и лимонов сок. Се што...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...