Friday, February 24, 2017

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...

Кумановецот ја убил сосетката за 3.200 денари и заминал во казино

Поради постоење основи за сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.К. (37) од Куманово, со привремен престој во...

Кумановец со нож се заканувал на мајка и малолетно дете за 300 денари

СВР Куманово поднесе кривична пријава против У.Ф. (37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. Како што информираат од Министерството...

Потребни се парични средства за операција во странство

Ученик од ООУ „Блаже Конески“ на часот по физичко и здравствено образование го повреди окото и поради сложеноста на операцијата е итно префрлен на...

Човек од Прилеп си ја копал нивата… она што го нашол го шокирало!

Околу 11 часот во Полицијата во Прилеп, 31-гоишниот прилепчанец Р.Д. пријавил дека додека извршувал земјоделски работи во својата нива, пронашол неексплодирана граната од Првата...

КРАЈ НА СВЕТ:Бог ни дава многу предупредувања дека крајот е близу а за тоа...

Теоричари тврдат дека оваа година ќе го видиме крајот на светот. Основачите на сајтот Знаци за Крај тајмс, или христијанските фундаменталисти тврдат дека имаат...

Проштевањето е чистење на душата: Еве што да направите пред Прочка

Македонската традиција за Прочка е богата и разновидна. Секаде се одбележува овој празник меѓу македонскиот народ. Прочка, всушност, може да се нарече и наш...

ВАКА ТРЕБА И КАЈ НАС! ГОРИ ЕВН ВО БУГАРИЈА, СТРУЈАТА ЌЕ ПОЕФТИНИ ОТКАКО ДЕМОНСТРАНТИ...

По серијата масовни протести и гневниот народ владата на Бугарија попушти. Според последните најави Државната комисија за енергетско и водно регулирање (ДКЕВР) почнала постапка за...

Нови цени на горивата во Македонија

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ со последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика се зголемија за 0,50 денари за литар. ЕУРОСУПЕР БС-95...

Еве како е сузбиена мрежата која продавала дрога на улиците во Скопје(ВИДЕО)

Во текот на вчерашниот ден МВР информираше дека е сузбиена уличлна криминална група која дилала дрога на улиците во главниот град. Лицата била составена од...

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...