Tuesday, January 24, 2017

ФОТО: Еве како изгледала Макпетрол на Илинденска во 1975 година

Ова е ретро фотографија од бензинската станица на Макпетрол на улица Илинденска од далечната 1975 година. Со тек на времето, оваа компанија се повеќе се...

Зошто го славиме „Богојавление – Водици“

„Водици“ или „Богојавление“ е денот на кој според христијанското предание Св.Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан. Се прославува на 19 јануари,...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Матурантот Никола трагично починал под туш

Само што станал полнолетен граѓанин, Никола вчера трагично настрада од струен удар додека се туширал. Никола е роден 1998 година и бил примерен ученик...

СИТЕ ЧЕКААТ ДА ДОЈДЕ УТРЕШНИОТ ДЕН: Еве што предвиде Баба Ванѓа

Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем број...

Ќе ви се крене секое влакно на кожата: Марија Шерифовиќ му го спасила животот...

Пејачката Нада Топчагиќ ги раскажа сите детали од најдраматичниот период од нејзиниот живот, кога во 2010 година нејзиниот син едвај останал жив на скијање...

Вечерва е Богојавленска ноќ ОВА задолжително морате да го направите! ! !

18 јануари е Крстовден, голем христијански празник и првиот ден по Божик кога се пости. Во минатото се подразбирало на овој ден да се...

Огромна трагедија за пинковата ѕвездичка – Нема мајка, сега почина и татко и

Таткото на малата пинкова ѕвездичка, Валентина Стојановиќ, почина вчера. Таткото на Валентина ја бодреше на секој нејзин настап на натпреварувањето. Валентина немала мајка, а сега...

ТАЖНА ВЕСТ:Милан Калиниќ ја изгуби сопругата

Актерот и водител Милан Калиниќ веќе десет години е во среќен брак со сопругата Сандра. Брачниот живот очигледно им годи, а покрај љубовта, овој пар...

Побегнаа од студот – врие змии во цевките и шахтите

Членовите на Здружението „ЗОО Планет“ вчера од шахтите и цевките во близина на погоните на некогашната Електронска индустрија во Житораѓа, Србија извадиле 50 степски...

Го осудуваат бидеќи седи со неговата ќерка во камп приколка , нема да поверувате...

Во време кога секој од нас се обидува да живеат во свој стан или куќа, на друго место е ситуацијата со Јордан Менцел, кој е...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...