Tuesday, January 24, 2017

Со Алекс Душебаев и Жоан Канељас на македонски: Македонија е добро подготвена, ќе биде...

За „македонските“ Шпанци, Алекс Душебаев и Жоан Канењас воопшто не е изненадување победата на Македонија против Тунис на стартот од СП во Фрација. Македонија...

Тунис на колена пред македонските јунаци Македонија победиии

Македонија со победа го стартуваше настапот на СП во Франција, откако „црвено-жолтите“ со фантастичен настап успеаја да слават над Тунис со резултат 34-30. Избраниците...

Младата ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на СП , совладувајќи ја Турција со...

Младата ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на Светското првенство за играчи до 21 година Првото полувреме црвено-жолтите го добија со 9 гола разлика 22-13,...

Тевез за три минути ќе ја заработува македонската просечна плата

Аргентинецот потпиша со Шангај Шенхуа каде што ќе има годишна плата од 37 и пол милиони евра годишно. Со тоа Тевез за неверојатни три...

Антиќ и Николов во конкуренција за Ол-стар

Нашите кошаркари Перо Антиќ и Кристијан Николов кандидати за учество на претстојниот „собир на сите звезди” во турската кошарка. Антиќ и Николов двајцата кошаркари кои во...

Познати се наследниците на Венгер

По 20 години минати на „кормилото" на Арсенал, Арсен Венгер ќе го напушти тимот. Челниците на англискиот премиерлигаш веќе почнаа да бараат замена за...

ФИФА воведува РЕВОЛУЦИОНЕРНО ПРАВИЛО кое целосно ќе го промени фудбалот

ФИФА ја разгледува опцијата за воведување на ново правило во фудбалот со цел да ги заштити арбитрите. Доколку биде прифатено, во идинина само капитените...

Нејмар типува на Меси – Аргентинецот останува во Каталонија

Бразилецот, Нејмар смета дека е само прашање на време кога Лионел Меси ќе потпише нов договор со шпанскиот шампион Барселона. На првата ѕвезда на Барселона,...

Работнички не го издржа кумановскиот „пекол“

Работнички не успеа да остане перфектен. Тимот од “Градски парк“ не ја доби втората пресметка со Куманово сезонава, откако беше совладан со 86-83 (15-20, 22-14,...

Тренерот на Еспањол: Меси го запира времето, тој е единствениот играч…

Барселона лесно и убедливо со 4-1 славеше над Еспањол во градската пресметка на „Камп Ноу“, натпревар кој ќе биде запаметен по фантастичните потези на...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...