Tuesday, January 24, 2017

КОЖУВ СО ВТОРА ПОБЕДА ВО БИБЛ

Гевгеличани на домашен терен го совладаа Теодо со 81:76. Кожув стави крај на црната серија од пет порази во низа во БИБл-лигата, откако на домашен...

Феникс по едно продолжение славеше против Њујорк

Шест натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, а најмногу возбудувања понуди натпреварот во Феникс, каде домаќинот по едно продолжение го победи Њујорк...

Антиќ со двоцифрен учинок, Фенербахче пресилен за Звезда

Перо Антиќ беше меѓу најдобрите поединци на теренот на натпреварот во кој Фенербахче ја совлада Црвена Звезда со резултат 87:72 во рамките на групната...

Костоски ги напушта кумановчани и Куманово, следно место – Романија

Александар Костоски по неколкуте сезони минати во Куманово ќе ги напушти редовите на актуелниот вицешампион на Македонија. Репрезентативниот плејмејкер својата кариера ќе ја продолжи во...

Македонија во вториот шешир за претквалификациите за СП 2019

Поглднете Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе биде дел од вториот квалитативен барабан на жрепката в сабота (10 декември) во Прага за составот на претквалификациските групи...

Македонија дел од Европската кошаркарска недела

Во салата на Вардар (под Кале) денеска се одржува кошаркарски турнир, Европска кошаркарска недела на Специјална Олимпијада. Овој настан е организиран од страна на...
kumani

Најверните „Кумани“ со силна поддршка за Куманово во Тиват за победа над Теодо

Погледнете За разлика од лошиот старт на новата сезона во Првата лига и високиот пораз од Работнички, кошаркарите на Куманово продолжија со максималниот ефект во регионалната...
mzt

Нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром , Погледнете!

Погледнете Скопје, 18 ноември 2016 (МИА) - Поранешниот тренер на Сплит и на Задар, Анте Назор е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром. Договорот меѓу...

Евролига:Победа на Реал Мадрид против Панатинаикос

  Кошаркарите на Реал Мадрид го победија Панатинаикос со 87:84 синоќа во последниот натпревар од 7.коло во Евролигата. Гостите од Атина пропуштија неколку шанси и шут...
kumanovo

Неочекувано: Куманово најавува бојкот!

Нови  вести стигнаа од таборот на Куманово. На денешната седница на Управниот одбор, клубот ќе одлучи дали ќе биде дел од Првата лига. Првата лига...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...