Tuesday, January 24, 2017

Младата ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на СП , совладувајќи ја Турција со...

Младата ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на Светското првенство за играчи до 21 година Првото полувреме црвено-жолтите го добија со 9 гола разлика 22-13,...

Кире Лазаров прогласен за најдобар десен бек во светот!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на Барселона, Кирил Лазаров, е избран за најдобар десен бек во светот за 2016 година според специјализираниот...

Прилеп останува без еден од најдобрите: Пеце Ѓорѓиоски ќе паузира до крајот на сезоната

Поранешниот јуниорски репрезентативец на Македонија и член на Прилеп, Пеце Ѓорѓиоски ќе мора да паузира до крајот на сезоната. Пикерот на тимот предводен од...

Саботниот „земјотрес“ е незаборавен: Фановите на Вардар се број еден (ВИДЕО)

И фановите на Вардар се најдоа на врвот на Европа за шестото коло од Лигата на шампионите. Ракометарите на македонскиот тим благодарение на одличната атмосфера...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...