Friday, February 24, 2017

Тунис на колена пред македонските јунаци Македонија победиии

Македонија со победа го стартуваше настапот на СП во Франција, откако „црвено-жолтите“ со фантастичен настап успеаја да слават над Тунис со резултат 34-30. Избраниците...

Младата ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на СП , совладувајќи ја Турција со...

Младата ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на Светското првенство за играчи до 21 година Првото полувреме црвено-жолтите го добија со 9 гола разлика 22-13,...

Кире Лазаров прогласен за најдобар десен бек во светот!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на Барселона, Кирил Лазаров, е избран за најдобар десен бек во светот за 2016 година според специјализираниот...

Прилеп останува без еден од најдобрите: Пеце Ѓорѓиоски ќе паузира до крајот на сезоната

Поранешниот јуниорски репрезентативец на Македонија и член на Прилеп, Пеце Ѓорѓиоски ќе мора да паузира до крајот на сезоната. Пикерот на тимот предводен од...

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...