Friday, February 24, 2017

Куп на Кралот: Алавес во финалето против Барселона

Фудбалерите на Алавес се пласираа во финалнето на Купот на Кралот, каде за противник ќе ја имаат Барселона. Екипата од Виторија, во полуфиналето, во два...

ВИДЕО: Мајсторија на Алиоски – Еврогол директно од корнер!

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски денеска се запиша во два наврати во листата на стрелците за Лугано во убедливата победа од 5-0 на пријателскиот натпревар...

Тевез за три минути ќе ја заработува македонската просечна плата

Аргентинецот потпиша со Шангај Шенхуа каде што ќе има годишна плата од 37 и пол милиони евра годишно. Со тоа Тевез за неверојатни три...

Познати се наследниците на Венгер

По 20 години минати на „кормилото" на Арсенал, Арсен Венгер ќе го напушти тимот. Челниците на англискиот премиерлигаш веќе почнаа да бараат замена за...

ФИФА воведува РЕВОЛУЦИОНЕРНО ПРАВИЛО кое целосно ќе го промени фудбалот

ФИФА ја разгледува опцијата за воведување на ново правило во фудбалот со цел да ги заштити арбитрите. Доколку биде прифатено, во идинина само капитените...

Нејмар типува на Меси – Аргентинецот останува во Каталонија

Бразилецот, Нејмар смета дека е само прашање на време кога Лионел Меси ќе потпише нов договор со шпанскиот шампион Барселона. На првата ѕвезда на Барселона,...

Тренерот на Еспањол: Меси го запира времето, тој е единствениот играч…

Барселона лесно и убедливо со 4-1 славеше над Еспањол во градската пресметка на „Камп Ноу“, натпревар кој ќе биде запаметен по фантастичните потези на...

ОДБРАНАТА Е ТЕМЕЛОТ НА ПЕЛИСТЕР

Откако Наџи Шенсои го презема Пелистер, некои работи во тимот рапидно се подобрија. Екипата почна да освојува бодови, и тоа исклучиво поради една причина Дефанзивата...

Само еден фудбалер може да го достигне нивото на Меси

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдињо смета дека моментално постои само еден фудбалер кој што може да го достигне нивото на...

(Видео) Дали се оваа најдобрите фудбалери во светот?

Според вас дали е така ? Погледнете го видеото подолу.

Занимливи содржини

2 милиони прегледи на филмот за тажното куче (видео)

– Овој краток филм е наш подарок до сите живи суштества на планетата и се надеваме дека ќе ви се допадне и ќе има...

Девојка која беше парализирана 11 дена ја изненади својата медицинска сестра (видео)

Кога Бејли Мјурил необјасниво станала парализирана од половината надолу нејзините родители и медицински сестри се исплашиле дека таа ќе остане парализирана од остатокот на...

Потресна приказна: 5 – годишно момче прв пат влегува во Мекдоналдс (видео)

Гледајќи го како низ прозорец ги набљудува луѓето во Мекдоналдс, млад Индијец решава да го внесе бездомното момче внатре и да му купи нешто...