Tuesday, January 24, 2017

Познати се наследниците на Венгер

По 20 години минати на „кормилото" на Арсенал, Арсен Венгер ќе го напушти тимот. Челниците на англискиот премиерлигаш веќе почнаа да бараат замена за...

ФИФА воведува РЕВОЛУЦИОНЕРНО ПРАВИЛО кое целосно ќе го промени фудбалот

ФИФА ја разгледува опцијата за воведување на ново правило во фудбалот со цел да ги заштити арбитрите. Доколку биде прифатено, во идинина само капитените...

Нејмар типува на Меси – Аргентинецот останува во Каталонија

Бразилецот, Нејмар смета дека е само прашање на време кога Лионел Меси ќе потпише нов договор со шпанскиот шампион Барселона. На првата ѕвезда на Барселона,...

Тренерот на Еспањол: Меси го запира времето, тој е единствениот играч…

Барселона лесно и убедливо со 4-1 славеше над Еспањол во градската пресметка на „Камп Ноу“, натпревар кој ќе биде запаметен по фантастичните потези на...

ОДБРАНАТА Е ТЕМЕЛОТ НА ПЕЛИСТЕР

Откако Наџи Шенсои го презема Пелистер, некои работи во тимот рапидно се подобрија. Екипата почна да освојува бодови, и тоа исклучиво поради една причина Дефанзивата...

Само еден фудбалер може да го достигне нивото на Меси

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдињо смета дека моментално постои само еден фудбалер кој што може да го достигне нивото на...

(Видео) Дали се оваа најдобрите фудбалери во светот?

Според вас дали е така ? Погледнете го видеото подолу.

Голманот на Шапекоенсе играч на годината во Бразил

Најдобар фудбалер во Бразил, во изборот на навивачите е голманот на Шапекоенсе Данило, еден од настраданите во авионската несреќа кај Меделин на 28.ноември. Голманот постхумно...

Златна топка: По 4. пат Роналдо

Кристијано Роналдо ја освои „Златната топка“ која France Football му ја доделува на најдобриот играч во светот. Португалецот во 2016 година ја освои Лигата...

Извлечени паровите за осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал. Погледнете

Денес во Нион беа извлечени паровите за осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал. По големата изедначеност помеѓу екипите кои завршиија на првото и...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...