Tuesday, January 24, 2017

Тренерот на Еспањол: Меси го запира времето, тој е единствениот играч…

Барселона лесно и убедливо со 4-1 славеше над Еспањол во градската пресметка на „Камп Ноу“, натпревар кој ќе биде запаметен по фантастичните потези на...

ВИДЕО: Мајсторија на Алиоски – Еврогол директно од корнер!

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски денеска се запиша во два наврати во листата на стрелците за Лугано во убедливата победа од 5-0 на пријателскиот натпревар...

Нејмар типува на Меси – Аргентинецот останува во Каталонија

Бразилецот, Нејмар смета дека е само прашање на време кога Лионел Меси ќе потпише нов договор со шпанскиот шампион Барселона. На првата ѕвезда на Барселона,...

УЕФА направи промена – нема веќе Лига на шампиони од 20.45 часот од сега...

Извршниот комитет на УЕФА на последниот состанок во Нион реши да направи промени и да го елиминира стандардниот термин на натпревари од 20.45 часот. Според...

ФИФА воведува РЕВОЛУЦИОНЕРНО ПРАВИЛО кое целосно ќе го промени фудбалот

ФИФА ја разгледува опцијата за воведување на ново правило во фудбалот со цел да ги заштити арбитрите. Доколку биде прифатено, во идинина само капитените...

ФОТО: Автомобил бомба експлодира во близина на стадионот на Бешикташ, десетици мртви и повредени

Два часа по завршувањето на мечпот од турската Суперлига помеѓу Бешикташ и Бурсапор, се случи голема трагедија откако автомобил бомба експлодира во близина на...

Познати се наследниците на Венгер

По 20 години минати на „кормилото" на Арсенал, Арсен Венгер ќе го напушти тимот. Челниците на англискиот премиерлигаш веќе почнаа да бараат замена за...

Никола Секулов со „бомба“ му донесе победа на Јувентус на дербито со Интер

Големиот македонски фудбалски талент, Никола Секулов, денеска го решил големото италијанско дерби меѓу Интер и Јувентус на пријателски натпревар на екипите за играчи до...

Тевез за три минути ќе ја заработува македонската просечна плата

Аргентинецот потпиша со Шангај Шенхуа каде што ќе има годишна плата од 37 и пол милиони евра годишно. Со тоа Тевез за неверојатни три...

Извлечени паровите за осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал. Погледнете

Денес во Нион беа извлечени паровите за осминафиналето на Лигата на шампионите во фудбал. По големата изедначеност помеѓу екипите кои завршиија на првото и...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...