Tuesday, January 24, 2017

ВИДЕО: Мајсторија на Алиоски – Еврогол директно од корнер!

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски денеска се запиша во два наврати во листата на стрелците за Лугано во убедливата победа од 5-0 на пријателскиот натпревар...
real

Роналдо на два гола од рекордот на Ди Стефано против Атлетико Мадрид

Оваа сабота, Кристијано Роналдо ќе има шанса одново да го запише своето име во историските книги на клубот. Португалецот повторно ќе застане против фудбалерите...
grcka

Така требаа ! Сократис уште плаче: Босанците скандираа Македонија, а тоа е навредливо за...

Сократис Папастадопулос не може да го заборави ремито со Босна и Херцеговина и слабата игра на Грција, иако домаќините во Атина очекуваа сигурна победа,...

Нејмар типува на Меси – Аргентинецот останува во Каталонија

Бразилецот, Нејмар смета дека е само прашање на време кога Лионел Меси ќе потпише нов договор со шпанскиот шампион Барселона. На првата ѕвезда на Барселона,...

ОДБРАНАТА Е ТЕМЕЛОТ НА ПЕЛИСТЕР

Откако Наџи Шенсои го презема Пелистер, некои работи во тимот рапидно се подобрија. Екипата почна да освојува бодови, и тоа исклучиво поради една причина Дефанзивата...

ВИДЕО: Талески сакаше да глуми дека е Мануел Нојер но не успеа во тоа

Првиот гол го постигна капитенот Здравков, а вториот беше дело на Велинов и тоа откако ја искористи смешната грешка на прилепскиот голман Талески кој...

Никола Секулов со „бомба“ му донесе победа на Јувентус на дербито со Интер

Големиот македонски фудбалски талент, Никола Секулов, денеска го решил големото италијанско дерби меѓу Интер и Јувентус на пријателски натпревар на екипите за играчи до...

Само еден фудбалер може да го достигне нивото на Меси

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдињо смета дека моментално постои само еден фудбалер кој што може да го достигне нивото на...

Голманот на Шапекоенсе играч на годината во Бразил

Најдобар фудбалер во Бразил, во изборот на навивачите е голманот на Шапекоенсе Данило, еден од настраданите во авионската несреќа кај Меделин на 28.ноември. Голманот постхумно...

УЕФА направи промена – нема веќе Лига на шампиони од 20.45 часот од сега...

Извршниот комитет на УЕФА на последниот состанок во Нион реши да направи промени и да го елиминира стандардниот термин на натпревари од 20.45 часот. Според...

Занимливи содржини

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова 16-месечно бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен...

Машко-женски хороскоп – Проверете

Сте се запрашале ли некогаш зошто мажите со хорскопски знак вага се различни од жените ваги? Или зошто мажот рак и жената рак не се...

САКАЛА ДА СНИМИ СЕКСИ ВИДЕО – А СЕГА Ѝ СЕ СМЕЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа...