Рачните изработки се израз на креативноста
6
Jun

Рачните изработки се израз на креативноста

Веќе подолго време на социјалните медиуми и во домовите на луѓето може да видиме уникатни слики со различни фигури плетени на шајчиња. Различни форми на дрво, различни бои и персонализирани текстови кои се паметат. Ова е нешто кое скоро две години го правиме. Тим од тројца луѓе посветени во изработувањето на нови креативни подароци и декорации за домот. Заедно до вас ја доближивме приказната за Виножито - декорации и подароци, каде започнавме да ги споделуваме нашите изработки и декорации. Запо

Прочитај
Што да подарите за Valentine? Топ 5 предлози
6
Feb

Што да подарите за Valentine? Топ 5 предлози

Лани ова време започнавме со поголема промоција на нашите дрвени стринг арт слики, од тогаш за нас почна една нова приказна со многу нови изработки, секогаш иновативни, различни и уникатни.  Оваа година решивме да спремиме најразлични рачно изработени подароци за Valentine. Ова се нашите предлози: 1. Дрвена слика со срце и слика од вас Супер избор ако сакате помал подарок а сепак да биде персoнaлизиран со ваша слика и да може партнерот/парнерката да си го закачи на ѕид. 2. Мини плетени срци

Прочитај
Одберете идеален подарок за годишнина
9
Jan

Одберете идеален подарок за годишнина

Знаеме колку изборот за совршениот подарок знае да биде тежок. Се ближи вашата годишнина веќе сте повеќе години заедно, си имате купено се, од парфеми до совршени алишта и веќе немате идеја што наредно. Сега е време да подарите нешто уникатно, нешто што вечно ќе го чува и ќе предизвика неизмерна радост. Ние од Виножито секогаш се трудиме да ги подготвиме најдобрите предлози за вас. Ова се само дел од подароците кои со сигурност ќе изненадат и ќе бидат полн погодок за вашата годишнина од врска

Прочитај
За прв пат кај нас - Дрвени слики со уметност на шајчиња
31
Jul

За прв пат кај нас - Дрвени слики со уметност на шајчиња

Со нашата цел секогаш да изненадиме и да овозможиме на секој да подари нешто персонализирано или да го надополни домот со нешто уникатно започнавме со изработка на стринг уметност. Односно дрвени слики за на ѕид изработени со персонализиран текст и форми, со специјална техника - плетење на шајчиња. Денес ви споделуваме нешто повеќе за идејата за овие изработки и интересот кој го добиваме од корисниците. Како започнавме да правиме вакви изработки? Секогаш се трудиме да изработиме нешто ново и

Прочитај